| Narutoxxx a întrebat:

Am facut backup la iPhone in iTunes, si acum am instalat iOS 7. Unde mi s-au salvat datele telefonului? In PC sau in iTunes (cloud, in afara PC-ului) Acest backup fiind facut cu iPhone-ul conectat la PC. Este vreun folder in PC unde gasesc datele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca backup-ul e local atunci intri pe userul calculatorului (C:/Users/...) si urmezi una dintre caile de mai jos.

Windows XP: %AppData%\Apple Computer\MobileSync\Backup

Windows Vista: %AppData%\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup

Windows 7: %AppData%\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup

Dar pentru restore ai nevoie de ITunes, datele din backup sunt criptate din cate stiu, nu prea ai ce sa faci cu ele fara ITunes.