| εdωαrd27 a întrebat:

Salut, am fost sunat de numarul 009602630065. M-am uitat pe google si am vazut ca este un numar de Maldive. O fi noua metoda de frauda la telefon, nu am sunat inapoi amintindu-mi de chestia asta.

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

Tot ce te pot sfatuii este sa nu raspunzi niciodata la numere necunoscute.
Funda?

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Frumoasa intamplare, mersi ca ai impartasit cu noi.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Probabil ai vreo mătușa, vreun unchi "bazați" pe acolo si te suna autoritățile să te prezinți pentru a primi moștenirea lăsată (vreo 2-3 mil.euro) hm...

| εdωαrd27 explică (pentru BuLaNNNeL):

Da ba... Uitasem de asta, o aveam pe matusica Gertrude acolo.

| Ionut231312 a răspuns:

Mai nou exista o metoda prin care esti sunat de catre numere din tari neauzite de lume. Daca raspunzi nimeni nu o sa vorbeasca cu tine cat timp vei tine apelul pornit o sa fi taxat foarte mult.Astfel cel care te suna face bani usor(stiu ca este ciudat dar asta este adevarul)

| εdωαrd27 explică (pentru Ionut231312):

Banuiam eu... Oricum am blocat numarul fiindca m-a dispera, dupa ce am pus intrebarea m-a mai sunat odata si inca odata acum 10 minute.

| Ionut231312 a răspuns (pentru εdωαrd27):

Tot ce te pot sfatuii este sa nu raspunzi niciodata la numere necunoscute.
Funda?