| Bucur_Petru_Dorin_1998 a întrebat:

Am iphone 5s, stiti vreun antivirus pentru iphone? Vreau sa-mi stearga virusii din telefon fara sa ma resetez telefonul.

7 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Sper ca esti constient ca n-ai cum sa iei virusi nu? Daca iti merge telefonul greu nu inseamna ca ai virusi, ai foarte mult cache folosit! De la aplicatiile de zi cu zi, Facebook, Youtube, etc.
Nu ai nevoie de antivirus, doar de un cleaner!

| Gaby405 a răspuns:

Salut, la iPhone nu ai nevoie de antivirus deoarece, daca nu i-ai facut jailbreak nu ai nevoie de antivirus deoarece in afara de AppStore nu mai ai de unde sa descarci alte programe, sper ca te-am ajutat

| Alejay a răspuns:

Aplicatiile mentionate de cei de mai sus sunt inutile.
Nu exista virusi pentru iphone in primul rand, aplicatiile nu au acces la fisierele de baza ale sistemului de operare.
Sistemul de operare este unul inchis si cei de la Apple decid ce are acces si unde ca aplicatie.
Nu exista antivirusi pentru IOS, cum nu exista virusi pentru IOS.
Dar exista posiblitatea sa instalezi diferite aplicatii si sa ingreuneze telefonul pentru ca le lasi sa mearga in fundal.
Facebook de exemplu mananca din memoria de stocare treptat, tot ce vizitezi toate pozele vezi toate clipurile pe care le vizionezi sunt stocate in memoria telefonului virtual si ramai fara sa stii fara memorie, de aceea o reinstalare a aplicatiei curata absolut tot.

| zNetII a răspuns:

Mane,nu stiu daca ar merge, dar incearca 360Security, stiu ca e unul bun, si cred ca exista si pentru iPhone!

| Tpu2005Tpu a răspuns:

Nu cred ca e alta metoda.

| Tpu2005Tpu a răspuns:

Nu este alta metoda.

| Vlnt_Valy_2000 a răspuns:

Norton security merge ca uns la iphone