| lorenmorgan a întrebat:

Salut am mob Huawei p8 lite si acum citeva zile a cerut actualizare,acum mob meu are versiunea android 6, nu prea imi place deoarece cind doresc sa fac video si poze imi spune ca este suprapunere pe ecran si trebuie sa, l resetez dar nu se primeste((( cum pot sa fac actualizare din nou si sa ajung la versiunea andoid 5?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu poti. chiar daca ii dai reset factory androidul o sa ramana.
reinstalezi din nou Android in service unde ai garantia. insa eu nu m-as intoarce la Android 5.

| AndreeaIII a răspuns:

De ce nu iti resetezi telefonul,adica sa revi la setarile din fabrica?, poate asa va fi ca la inceput, alta varianta nu prea stiu, nu il poti 'dezactualiza" sa zic asa, si eu Huawei p9 lite, si iti zic din propia experienta ca 8lite e cam varza