| Adrian_Ady_1985 a întrebat:

Am o întrebare, ce ați alege între Samsung s9 plus și iPhone 8 plus? Mulțumesc!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta ca unul este Samsung, celalalt Apple. Ca si cum ai compara Dacia cu Ferrari.

| Mogiojojo a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si Ferrari de ce cumpara piese de la Dacia atunci?

| Adrian_Ady_1985 explică (pentru Mogiojojo):

Corectlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege iPhone 8+ doar pentru camera si design (meniu si exterior) in rest Samsung S9+ pentru ca este cu mult mai bun.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu asa alege Samsung in primul rand fiindca este telefonul mai nou. Daca te uiti la comparatii, in opinea multora s9 bate inclusiv Iphone XS, iphone 8 fiind mai vechi cu un an si avand designu vechi. Dupa aia asta is doar eu, dar prefer ANDROID nu IOS. Ultima parte cu sistemul de operare e ceva subiectiv.

| P3d1a a răspuns:

Samsung Galaxy S9 e mult mai bun decat iPhone 8+. Eu, personal as opta pentru Samsung Galaxy S7 Edge. Nu e chiar asa mare diferenta in performanta fata de un S9 dar il gasesti la 30% din pretul unui S9.

Sau daca vrei neaparat un telefon de ultima generatie si banii nu sunt o problema, iPhone X e cel mai bun.

| P3d1a a răspuns (pentru P3d1a):

Scuza-ma voiam sa spun iPhone XR, nu iPhone X. Costa cam 4000 Lei, in comparatie cu iPhone 8+ care costa cam 2500lei sau Samsung Galaxy S9 Care costa 3000 Lei.

| Mariu0699 a răspuns:

Samsung s9 plus este mai bun decat iphone 8 plus in tot. Memorie, baterie, hardware, procesor, display, viteza. multe altele. Doar camera iphone-ului x este mai buna cu putin si atat.
Iar Samsung costa mai putin si este mult mai bun.
Nu o zic fiindca as fi fan Samsung, astea sunt telefoanele.
Daca nu ma crezi, te invit sa te uiti la o fişă tehnica pe vreun site si sa te convingi singur.

| ValiPătrașcu674 a răspuns:

Sincer iti spun ca si cum as face eu. De preferat iti spun eu ar fi sa iti iei un iphone 8+ are si designu-l mai bu si este si foarte bun ca telefon
pe de alta parte si Samsung s9+ este destul de bun proaspat scos pe piata doar din punct de vedere al designului de pe spate eu nu mi-las lua
sper ca te-am ajutat