| xSkayJumper a întrebat:

Am o mica dilema, as putea deschide un șurub de 2.0 mm cu o șurubelniță de 1.8 mm
(Pentru un șurub cruce, de telefon).
Va rog un răspuns cat mai rapid!

Răspuns Câştigător
| AlexMh a răspuns:

Nu ne ajuta cu nimic dimensiunile, sunt mii de modele atipice. Poate fi diagonala aceeasi iar gaura diferita. In mod normal poti deschide cu o surubelnita de o marime mai mica (urmatoarea marime), dar trebuie sa te lasi putin in ea (asta doar la carcasa, nu recomand la placa de baza fiindca o sa o rupi). Oricum ar trebui sa se deschida usor fiindca nu sunt stranse tare, si nu iti recomand sa le strangi nici tu in mod barbar. De asemenea poti deschide la fel de bine cu bot drept. Bafta!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

In mod logic, nu.