| EdyEdyson a întrebat:

Salut, am o placa de baza MSI G41M-S03, si-am o alimentare pe 3 pini care, cand bag un ventilator are prea putin curent si daca bag in alta mufa merge bine. De ce?

1 răspuns:
| NevastuicAaA a răspuns:

Cum adica pe 3 pini? In care alta mufa?
Placa de baza se alimenteaza prin 2 parti, are o mufa langa sloturile pentru rami si una pe langa procesor( care practic este pentru procesor). Nu cred ca ai cum sa le gresesti pe astea... Sau te referi la prize? In cazul asta este vorba de tensiunea slaba si de instalatia electrica realizata prost.