| LoveSport a întrebat:

Am o problema, am scapat telefonul (BlackBerry 8520) in apa si nu imi mai recunoaste nicio cartela sim, de aprins se aprinde dar nu recunoaste sim-ul.Va rog ajutati-ma, dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Bizzle a răspuns:

Dul in service, e posibil sa fi intrat apa acolo si nu o mai poate recunoaste, daca ai vreoun magazin altex gen prin oras du-te la ei chiar daca nu ai cumparat de acolo telefonul si spune-le problema iar daca se poate rezolva, contra unei sume de bani til vor trimite la ei in service

4 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Ai incercat sim-ul in alt telefon?

| pbsolver a răspuns:

Cumpara alcool izopropilic, scoate-i bateria din el si cu un bat de urechi curata usor in zona respectiva. Vezi daca ai cum sa desprinzi partea metalica care acopera pinii unde s-ar aseza contactele cartelei si curata bine acolo apoi pune partea metalica inapoi si incearca din nou