| Gabi_Gabi_1996 a întrebat:

Salut..Am o problema cu un Samsung Galaxy Ace.
Abia mi-am cumparat baterie noua si telefonul a functionat perfect dar intr-o zi am scos bateria si cand am pus-o inapoi ce sa vezi..nu mai mergea telefonul.L-am pus la incarcat dar cand se aprinde ramane blocat cu sigla de la "Samsung Galaxy Ace S5830i.
Si am incercat sa dau factory reset din Recovery Mode si imi da ceva cu "E:failed to mount /system (invalid argument)" Sau cand incerc sa dau reset factory imi scrie "E:Format_volume: rfs format failed on /dev/stl10 Ce pot face? Va rog frumos sa ma ajutati. Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, este distrus softul şi TREBUIE dus la un Service pentru resoftare :(

Vezi alte detalii la linkul :
http://androidforums.com/threads/help-phone-wont-boot.458479/

http://forums.androidcentral.com/......ument.html

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| vladionut94 a răspuns:

Du-te la un gsm sa iti puna din nou softu cred ca l-ai format gresit incearca sa faci un hard reset sau sa iti instalezi un mod de android gen CyanogenMod

| Gabi_Gabi_1996 explică (pentru vladionut94):

Mai exista o cale de a da Hard Reset? Adica nu din Recovery Mode...

| vladionut94 a răspuns (pentru Gabi_Gabi_1996):

S-ar putea sa fie dar nu stiu exact ai ai incercat sa faci un backup la telefon poate revine inapoi la momentul cand ai facut backupul

| Gabi_Gabi_1996 explică (pentru vladionut94):

Cum sa fac backup daca nu se mai aprinde si daca nu am facut niciodata?