| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu un Galaxy Gio...
I-am dat un "wipe cache partition" apoi i-am dat un update de pe SD cu Cyanogenmod si in timpul instalarii mi-a dat o eroare in legatura cu arhiva si nu mi s-a mai deschis...(Apare imaginea cu Galaxy Gio si asa ramane cand il deschid). Cand intru in system recovery imi scrie: "E:failed to mount /system (Invalid argument).
Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Formateaza din recovery. probabil ca atunci cand a descarcat uprate-ul a descarcat si un fisier corupt care a blocat instalarea.
mai incearca sa dai wipe dalvik cache.
in mod normal inainte de instalare trebuie sa dai wipe cache, wipe dalvik cache, si factory reset.

daca nici asa nu merge trebuie sa reinstalezi ROM-ul. vezi cu nvflash

| Anonymous2899 a răspuns (pentru Danzell):

I-am reinstalat 2.3.6 cu ODIN prin downloading mode si a mers. Oricum mersi de sfat. FUNDA!

1 răspuns: