| xZeN0x a întrebat:

Salut, am o problema cu un Samsung Galaxy S III

Acum doua zile parca. s-a instalat automat ultima versiune de android (Jelly Bean sau cum se scrie.)

De atunci, numai probleme. ce-a mai grava find, incarcarea telefonului. Pun incarcatorul in priza, bag mufa in telefon, toate bune si frumoase, maxim 1 minut, dupa care, incepe sa apara "The dock is connected" din secunda in secunda. adica, telefonul se scoate si se baga singur la incarcat. am incercat 3 cabluri de date, al meu, unu de sonny x-peria (sau cum se scrie.) si unu de Samsung galaxy s2 + un incarcator de galaxy s2, si cablurile, le-am incercat pe 2 laptop-uri diferite (marca HP amandoua - nu cred sa fie asta problema, deoarece si la priza face la fel.) as vrea si eu niste raspunsuri, nu de la copii de 13 ani. de la cine-va care a patit asta. sau ce-l putin stie pe cine-va sau, stie sigur. cum s-ar putea rezolva, nu prin metode ce implica surubelnite, etc. dau funda. sau cum ii spune si la asta (nu le prea am cu chestiile p-aici.) cui imi da o informatie, cat de cat folositoare. (In afara de partea cu service-ul. pe aia o s-o aplic vineri ce-l tarziu daca nu-si revine).

2 răspunsuri:
| AlecsLexx a răspuns:

Nu poate sa aiba absolut nicio legatura cu update-ul la Jelly Bean. happy Caci acesta constituie partea software, iar incarcatul hardware. Problema e cel mai probabil de la mufa telefonului. Service-ul e cel mai bun. Am patit-o si eu la alte telefoane, chiar si fara sistem de operare. happy

| xZeN0x explică (pentru AlecsLexx):

Okk. e posibil sa ai dreptate. dar in acelasi timp, imi permit sa te contra-zic, pentru ca de exemplu, in momentu asta, incarca. in maxim 10 minute, o sa faca iar figuri. dar daca il sting, incarca fara probleme. sa fie ceva din hardware care sa blocheze incarcarea, atata timp cat telefonul e aprins? Sper sa nu, o sa merg saptamana viitoare la magazinul de unde l-am cumparat. am tot amanat atata, ca sunt in Austria si cu limba germana, nu ma descurc deloc!