| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Am o problema la telefon...mai exact,când vreau sa închid telefonul(din buton), telefonul nu se închide, ci apar acele opțiuni, de a restarta telefonul, a-l închide etc (exact ca atunci când ții apăsat mai lung pe acel buton), iar daca mai apas odată se închide de tot. Daca vreau sa deschid telefonul, butonul funcționează normal.
De menționat, aseară am scăpat putina apa pe difuzorul din partea fata a telefonului (am încercat să-l șterg, l-am aspirat vreo 20 de minute) și mi s-a deschis o pagină neagra in chineza, care ulterior am aflat că era modul în recovery mode, in fine, nu i-am mai dat de cap aseară, azi dimineață, am reușit să le deschid (telefonul mergea normal) și i-am dat restartare din fabrica. Acuma, mă confrunt cu această problema cu butonul.
Ceva sugestii? Sper sa fi scris coerent și să înțelegeți ce am spuswinking mulțumeasc!

2 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Daca ai varsat ceva pe el, trebuia oprit imediat si scoasa bateria (daca e posibil) si apoi pus la uscat cateva ore. Nu cred ca ai tu ce sa ii faci. Incearca sa il pui la uscat, daca tot asa face, mergi la service.

| Roberrt21 a răspuns:

Parerea mea, du-te cu el la un service, ei o sa stie ce sa faca si cum sta treaba