| AdyZEN a întrebat:

Am o problema la telefonul meu am fost la un service sa imi dau downgrade la o versiune de Android mai joasa(4.1) iar de cand am facut asta nu mai pot accesa netul de pe cartela nici din setari di nu stiu ce sa fac poate aveti o idee
Dau funda

Răspuns Câştigător
| cosmin0608 a răspuns:

Trebuie sa faci apn pentru cartela ta. Uite aici tutoriale pentru fiecare retea (nu ai specificat reteaua) in parte:
https://www.media-max.ro/......-vodafone/
https://www.media-max.ro/......e-telekom/
https://www.media-max.ro/......igi-mobil/

5 răspunsuri:
| Tomitza38 a răspuns:

Nu stiu sigur de ce ti se intampla asta, insa recomand sa mergi la un service sau sa ii contactezi pe cei de la Android. Asta e tot ce pot sa fac pentru tine! Mult succes!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci inapoi la servisul la care ai fost cu telefonul si le spui lor ce problema ai, avand garantie il vor face gratiis, dar daca nu te duci acum la eli cand inca telefonul este in garantie, cand expira o sa coste reparatia.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Fa setarile de APN pentru cartela ta. Cauta pe google. E usor

| AdyZEN explică (pentru cosmin0608):

Sunt pe Vodafone dar eu nu am o marca cunoscuta de telefon
se numeste Elephone P8000 si nu gasesc

| cosmin0608 a răspuns (pentru AdyZEN):

Cunoscuta sau necunoscuta, foloseste Android. In principiu, setarile sunt aceleasi, trebuie doar sa navighezi prin meniu pana ajungi la APN-uri si de acolo treaba e simpla. Singurele date ce trebuie sa le completezi sunt numele si apn.
La nume pui ce vrei iar la apn pui: live.vodafone.com