| Cumintzel a întrebat:

am un telefon Samsung, i-am facut update la android 4 si se bloca si dupa aceea am facut downgrade la androidul care il avea din fabrica 2.3 si dupa downgrade nu mai am limba romana in telefon. Daca il trimit in service se poate face ceva?

4 răspunsuri:
| piratuu a răspuns:

Pai exista o setare la INCEPUT dupa ce ai instalat Androidul. Probabil nu l-ai setat in lb. romana, si l-ai setat in limba engleza...
Daca il duci la service poate reusesti... depinde ce model e telefonul tau.

| Cumintzel explică (pentru piratuu):

Stiu de acea setare si am incercat sa setez lb romana, dar nu are. Modelul este Samsung galaxy s advance.

| piratuu a răspuns:

Deci, dai la setari, dai unde este scris language keyboard, dai la language si alegi romana. Dupa care restartezi telefonul...
Daca ai facut asa... Si nu ti-a reusit, atunci nu stiu...

| Cumintzel explică (pentru piratuu):

Stiu cum sa schimb limba, dar NU am limba romana aia tot ziceam.