| Drack550 a întrebat:

Salut am o problema.Nu pot suna pe cineva in Germania desi am minute internationale pe mobil si in alte tari pe alte numere merge sa vorbesc.Din cate am inteles cartela ese de la firma Lebara si poate apela in Germania dar sa primeasca apeluri din afara, din alte tari nu.Stiti de ce nu poate apela nimeni din afara germaniei pe cartela aceia? Inca un lucru care mi s-a parut ciudat este faptul ca are 16 cifre cu tot prefix(prefix+numar=16 cifre) si eu mai am alte numere de prin strinatate si toate au 14 cifre. O idee ceva de ce nu poate fi apelat?

1 răspuns:
| endizaw a răspuns:

Incearca sa suni fara prefix.
Daca nu, suna suporterii de la Lebara, cred ca e numarul gresit. Nu are cum sa fie 16 cifre, nu prea am mai vazut.