| Lore18 a întrebat:

Salut.am o problemă si daca stiti va rog sa ma ajutati. Acum o lună mi-am cumpărat un Samsung galaxy S3 Neo și mi-a mers profilul "vibratii" iar de ieri nu mai merg si am dat si factory reset si degeaba.Ce aş putea face? M-am uitat la setări dacă nu am modificat ceva dar nu e de acolo..Mulțumesc

1 răspuns:
| adi787 a răspuns:

Seria de Samsung-uri Neo iti permit sa iti actualizezi telefonul pana la ultima versiune android, cum ai tu un S3 Neo, telefonul tau este actualizat la versiunea 5.0 Lollipop(trebuie sa te uiti in setari si sa vezi versiunea android) iar la noua versiunea 5.0 nu functioneaza profilul silentios, dar profilul vibratii functioneaza, in fine, daca vrei sa treci pe profilul vibratii apesi pe butonul de volum si pe ecran o sa iti apara sa reglezi volumul, cu degetul pe touchscreen tragi pana in capatul din stanga si se da pe profilul de vibratii, daca nu functioneaza nici asa, intri in setari si cauti "mod blocare"(daca pe telefon este setata limba romana ar trebui sa iti scrie asa) si activezi modul de blocare si iti va opri sunetele din telefon(ai grija ca in modul blocare nu vei primi apeluri si notificari, trebuie sa intri acolo si sa activezi modul de a primi apeluri si notificari cand activezi modul de blocare)