| Anaid121 a întrebat:

Am primit azi noul update de software pentru Samsung galaxy grand prime. Si nu stiu daca e bine sa il actualizez, am auzit ca asta dauneaza telefonului, nu mai functioneaza ca si inainte si nu mai tine bateria. E adevarat?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Uneori, da. Alteori, nu. Actualizarile se fac cu un scop, nu doar pentru ca ele ies pe piata. Multi se plang ca nu li se mai deschide dispozitivul mobil sau ca merge greu. Cat timp telefonul functioneaza corect si nu apar erori, te sfatuiesc cu caldura sa folosesti actualizarile cu precautie. Majoritatea face update dintr-un moft. Pe urma ei se plang ca nu le place versiunea sau ca li se blocheaza telefoanele.