| dJaLLy87 a întrebat:

Am și eu o întrebare pentru cunoscători.
Ce îmi recomandați Samsung Galaxy S9+ sau Huawei P20pro.
Am văzut tutoriale și umboxing dar tot nu sunt hotărât.
Dacă poate cineva sa și argumenteze.
Mulțumesc mult!

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Samsung clar, nici nu mai sta pe ganduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galaxy S9+. Mai aratos, mai puternic, n-are breton...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung S9 plus alegel.Huawei p20 pro are Breton si S9 plus ii mai frumos si mai bun.
Sper ca te-am Ajutat!

| TheRealFantasy a răspuns:

Ma bucur ca te-ai simtit, am scris.
Ma amuza abordarea ta puerila, nu stiu cine e cocalarul aici dar cred ca poti observa din exprimare ca nu prea stai bine. laughing
Adica te cam contrazici nu crezi?
Am avut personal de la modele chinezesti de smartphone cu Android 2.3 (ZTE in special) la ultimele modele de HTC/Huawei/Samsung 2016 si 2017... cumva, m-am jucat totusi ca sa zic asa cu mai multe telefoane (iPhone, Nexus-uri, Allview-uri chiar, etc.) din pura curiozitate, chiar si cu noile "chinezarii" mai profi de la Xiaomi si Ulefone.
Din toate telefoanele astea cred ca Huawei-urile noi de la P8 2016 incoace au un software foarte bine optimizat, cred ca printre cele mai fluide, dupa OnePlus, Sirinlabs, Xiaomi si poate putine altele.

// Ca sa nu ma intelegi gresit, nu am zis ca Samsung nu e bun, doar ca parerea ta ca Huawei e prost e pur si simplu eronata si nu ai argumente. Doar fiindca nu iti place tie meniul si nu stii sa navighezi pe ceva diferit nu inseamna ca nu e bun, si te asigur eu ca daca ai pretentii majoritatea modelelor noi Huawei se vor ridica la nivelul asteptarilor si probabil chiar le vor depasi. Eu unul am avut numai experiente placute si chiar as vrea sa imi spui te rog ce e asa oribil la meniu? Si cum de S9 "este peste Huawei la orice"? happy

| TheRealFantasy a răspuns:

Nu am pus asta ca o competitie, esti prost sa crezi asta, ingamfatule.
Incearca cineva sa iti dea un argument mai ok si tu vii cu replicile tale de taran de oras.
Mai bine las-o balta ca nu o sa iti intre in cap altceva decat aer, la cat de orb si infumurat esti.

P.S.: Se scrie bullshit, prea-snobule.

| Uvox a răspuns:

Daca diferențele din specificații nu te ajuta sa te decizi, de ce nu te duci la un magazin sa le "simti"?
Eu as spune Samsung tot datorita faptului ca nu are breton?

Răspuns utilizator avertizat