| Mercore a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul mobil.
Incepand de luna trecuta imi mananca foarte mult din MB si nu stiu de ce. Inainte cand eram pe afara, la facultate tineam activat tot timpul datele mobile si imi consuma cel mult 1500 MB pe luna. Acum mi-i mananca imediat. De exemplu mi-au intrat pe 6.05. 2016 cei 2048 MB de la abonament, acum 9.05. 2016 mai am 1309 MB si am stat de pe 6 pana acum maxim 30 - 40 minute pe zi vorbind pe messenger si uitandu-ma putin pe facebook. Am sunat la cei de la Orange si mi-au spus ca nu e de la ei problema, ci e posibil ca telefonul meu sa aiba ceva, desi i-am dat reset crezand ca am facut ceva setare stupida. Am un Microsoft Luma 640 LTE. Daca a intampinat cineva problema, as dori un sfat... Multumesc

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tii datele mobile permanent deschise e posibil si ca aplicatiile pe care le ai in telefon sa se actualizeze automat.Si ele consuma mb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai telefonul virusat si exista una sau mai multe aplicatii care descarcate cu un virus iti descarca in prosteala.Ce, nu stiu dar am patit si eu.incearca sa scanezi cu un antivirus.