| Geoanca a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu un Alview a4you life, nu-l pot reseta din butoane. Are un cod de securitate si nu mai stiu codul, se mai poate face ceva?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ar trebui sa functioneze asa https://www.hardreset.info/......st-method/ Unde iti apare codul respectiv si ce scrie mai exact? Poza, sau cuvant cu cuvant ajuta.

| GPA a răspuns:

Din butoane, adică să-i dai Hard-Reset.

Scoți bateria și o pui la loc și lași telefonul să se incarce 100% fără să-l deschizi.

Apeși pe butonul Power și pe butonul (+volum) sau (-volum) și ține apăsat pe ambele. La meniul recovery (dacă să spunem că ți se cere o parolă, cauți pe cutie), apeși pe Delete all data / Wipe data system.
Click și pe Wipe data cache. L-ai resetat...