| MihaelaPop147 a întrebat:

Am și eu o problema cu telefonul. Sus lângă semnal îmi apare 4G+, ca și cum as avea datele active dar acestea sunt închise. Mi s-a blocat odată, i-am dat un restart și a început sa îmi apara chestia aia, cum pot sa o scot? PS. Am un Huawei p9 lite 2017

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si la mine apare dar nu ma deranjeaza.

| JicaContra a răspuns:

La gigi, iti trebuie telefon cel putin 3g, CHIAR DACA NU FOLOSESTI DATE MOBILE... DELOC, iar daca folosesti un 2g, merge, dar dupa 3 luni te taie, pentru ca in contract scrie clar ca iti trebuie cel putin 3g, iar pentru ei, 2g inseamna national roaming (deci ii costa) insa l-au pus, totusi, pentru cand ai o urgenta si ti s-a stricat telefonul 3g, si totusi sa poti sa intrii de pe un 2g, o perioada, pana rezolvi problema

deci, practic iti arata ca connectivitatea e 4g+ dar nu inseamna ca si sunt active datele mobile, iar asta poti sa vezi testand daca merge internetul