| rusuraduconstantin a întrebat:

Am spart ecranul la un Huawei p20 lite si vreau sa schimb display-ul. Am intrat pe un site care se ocupa, si am vazut ca exista 2 optiuni : schimbare display (235 lei) si schimbare display original (550 lei). Care este diferenta si, merita schimbarea cu un diplay "neoriginal"?
Multumesc

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cele "originale" si cele "ne-originale" sunt toate fabricate in acelasi loc.
Diferenta este marca stampilata pe cutie, care cel putin dubleaza pretul.
De spart se sparg ambele la fel. Ceea ce conteaza este sticla protectoare, husa de protectie folosita si "indemanarea" cu care il dai de pamant /beton etc. big grin

| gelu1970 a răspuns:

Povești.
Eu încă nu am văzut display pentru. Huawei fabricat de altă marcă.
In cazul altor telefoane da. Am schimbat destule display de Huawei și nu au dat probleme cu cele ce am montat. Cel puțin cele ce îmi furnizează.

| Ineys a răspuns:

As merge pe cel la 235. La 550 mai pui inca atat si-ti iei alt P20 lite, sa fim seriosi. Display-ul costa cat jumate din telefon? Ma indoiesc. Nu e nici cine stie ce display, e un IPS no name.

| alexalx1234 a răspuns:

Display-uri neoriginal nu are culorile la fel de vii precum cel original si nici luminozitatea acestuia.