| RanD0M a întrebat:

Salut, am ul LG F60 D390n si am o problema atunci cand vreau sa descarc o aplicatie din Google Play.In memoria interna am 60 mb iar pe card am liber 1 Gb, de ce cand incerc sa descarc o aplicatie imi spune Ca nu am spatiu liber. Cum as putea sa repar aceasta problema.
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Elibereaza-ti memoria interna a smartphone-ului.

| SimoonaD a răspuns:

Intra in Setari, la memorie si selecteaza locatia de instalare, pe cardul de memorie.Tot ce vei baga pe telefon, va fi pe card.

| GabiMihai08 a răspuns:

Descarci direct pe card..intri la setari si selectezi de acolo cardul ca memorie primara de salvare a fisierelor! Bafta!

| RanD0M explică (pentru GabiMihai08):

Unde gasesc setarea asta. De la setari -> unde?

| maryjoana a răspuns:

Intra la setari. aplicatii ..si acolo muta ce se poate in memoria de pe card... Si dezinstaleaza uupdatupdat-urile ca ocupa mult spatiu... Ms.