| Ioja_Raluca_1985 a întrebat:

Salut am un Alcatel ot 708 si imi apare network key
si nu stiu ce sa ii fac ma poate ajuta cineva

4 răspunsuri:
| DataSoft a răspuns:

Probabil ca telefonul este codat pe o retea si tu ai incercat sa bagi o alta cartela care nu face parte din acea retea. daca este codat pe o retea din strainatate mergi la un service sa il decodezi.
de obicei cand apare network key telefonul este codat intr-o retea si tu ai introdus o alta cartela din alta retea.
bafta

| Ioja_Raluca_1985 explică (pentru DataSoft):

Da a fost codat am fost cu el mi l-a decodat cineva a mers o saptamana dar acum nu mai merge nu stiu de ce pentru ca nu a umblat nimeni cu el doar eu

| DataSoft a răspuns (pentru Ioja_Raluca_1985):

Probabil ca l-a decodat prost..incearca sa mergi la alt service sau sa folosesti un gway(sau ceva de genul asta) este un fel de cartela care se pune in locasul specific si peste cartela ta.

| Ioja_Raluca_1985 explică (pentru DataSoft):

Ok mersi