| Laviniu67 a întrebat:

Salut, am un Galaxy S21 nou iar azi am observat ca am ecranul spart fara sa il fi scapat sau ceva. Daca imi schimb ecranul la service autorizat (Orange, de unde l-am si cumparat) va ramane protectia IP68 sau dispare?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va ramane daca il duci la un centru autoritat pentru repararea telefoanelor. Important este sa le mentionezi ca vrei sa ramana rezistenta pentru a nu avea surprize dupa. Am vazut cum sunt pe interior aceste telefoane si cum inca isi pot pastra rezistenta dupa ce sunt desfacute. Este un fel de lipici special care exista pentru fiecare model in parte.