| MrBlueEnergy a întrebat:

Am un HTC WildFire S cam de un an si 2 luni, si de la un timp merge foarte greu :-(
Sa-l duc la reparat? Eu mai am la telefon si un fel de "CASCO", adica daca-l scap si se strica, sau daca il scap in apa sau daca mi-l fura, etc.
Sau mai bine cumpar altul?

Răspuns Câştigător
| Corneliu_Sebastian_Pop_1986 a răspuns:

Probabil ai multe aplicatii instalate, sau multe widgeturi pe home-screen-uri. incearca sa intrii la settings->apps(aplicatii)-> all si de aici sa mai dezinstalezi care nu le folosesti. daca nici asa nu observi o imbunatatire, atunci rooteazal si instaleaza OCLF (one click lag fix) il gasesti pe market (playstore cum e mai nou). cat despre rootat, daca nu stii cum se face, gasesti pe google o multime de tutoriale, doar cauta "how to root HTC wildfire s" si cu siguranta o sa ti se afiseze o multime de raspunsuri.