| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un Iphone 5 si ieri l-am scapat pe jos. Si inainte se misca bateria dar acuma cred ca si mai tare dar faza e ca mi-a mers vreo 5 ore ok dupa care mi se stingea si cand il bagam in priza, ok, asta e 100% de la baterie dar acuma nu mai am nici semnal in loc de Orange imi scrie : cautare. : l-am dus la service mi l-au resetat cu calculatoru si mi-a revenit semnalu dar bateria tot mi se stingea si acuma mi-am pierdut din nou semnalul, este sambata seara nu am unde sa-l duc, as putea rezolva ceva? cum as putea sa fac bateria? recomandari?

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Salut.

Probabil ca bateria nu mai atinge prea bine contactele telefonului si trebuie sa il duci la service din nou. Altceva nu ai ce face. insa treaba asta o poti face decat luni.

2 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

E stricat. Cel mai bine schimba-l ca te va costa repararea.

| orvossy a răspuns:

Se schimba doar bateria, nu se schimba telefonul de 20mil numa asa.