| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu iphone-ul (din nou straight face ) In fine,azi l-am scapat pe jos si ma rog,nu a mai mers semnalul dupa. Adica imi tot zice "no service" si nu gaseate semnalul. L-am dat pe modul avion,l-am inchis si redeschis, am scos cartela si nimic, nu merge. Ce sa fac ca sa am semnal din nou?

3 răspunsuri:
| aclean a răspuns:

3gs-ul este cel mai predispus la astfel de probleme dar si restul pot patii asta. Se pot intampla 2 lucruri: 1. S-a crapat tavita pentru sim, caz in care du-te si cumpara o picatura. Sau s-a deconectat modulul de semnal, ceea ce e foarte posibil. E o operatiune simpla, orice service o poate efectua, insa tu du-l la service-ul distribuitorului.

Răspuns utilizator avertizat
| Drey_Ann_1996 a răspuns:

1 - Schimba casetuta pentru SIM.
2 - Du-te cu el la un service(autorizat Apple de preferat, nu stiu pe unde gasesti asa ceva), o sa iti zica la fel, sa schimbi casetuta, dar macar sa fii sigur.