| Cristy_5268 a întrebat:

Iphone-ul cu gevey sim consuma mai multa baterie? si semnalul este mai redus? mentionez ca nu merge nici sa folosesc MB si nici *123#...ce as putea face sa tina mai mult bateria?

1 răspuns:
| mont a răspuns:

Bateria nu tine mult defel la smartphone-uri, iar la multe gevey-uri nu functioneaza codurile ussd (gen *123# sau 100#). Semnalul nu ar trebui sa fie mai redus daca telefonul nu are si alte probleme. Consumul crescut de baterie poate fi si de la prea multe aplicatii lasate deschise permanent.