| Neata_Marius_1994 a întrebat:

Salut,am un LG g2 mini si are bateria de 2440 mAh si cu aplicatia aida64 la battery imi arata capacity reported by android 1900 mAh de ce?

1 răspuns:
| Zimmer_Florin_1985 a răspuns:

1. Cu timpul (usor usor) bateria Li-Ion isi "pierde" capacitatea interna in miliamperi, este complet normal, datorita incarcarilor incomplete.
2. Se poate ca AIDA64 sa "citeasca" valori gresite de la senzorii telefonului, incearca CPU-Z si vezi cat de aproape de AIDA este valoarea bateriei.