| blonda90 a întrebat:

Am un LG Nexus 5 și nu știu cum să fac să îmi apară dacă este apelul în așteptare atunci când sun pe cineva. Fundă, bineînțeles, mulțumesc! happy

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Apelul in asteptare se activeaza pe telefonul la care se efectueaza apelul. Tu, daca suni pe cineva, vei fi pus in asteptare doar daca telefonul pe care il apelezi are activat acest serviciu.
Iata informatiile de care ai nevoie daca vrei ca telefonul tau sa aiba activ serviciul apel in asteptare.
"When call waiting is turned on, you can answer a new call without ending your ongoing call.

1. Find "Additional settings"
Press the phone icon.
Press the menu icon.
Press Settings.
Press Call settings.
Press Additional settings.
2. Turn call waiting on or off
The current settings are displayed.
Press Call waiting to turn the function on or off.
3. Return to the home screen
Press the home icon to return to the home screen."