| Musat_Marius_1990 a întrebat:

Am un LG Optimus One P500 cu android v 2.2 si vreju sa il aduc la o versiune mai noua. Cum fac?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Il poti actualiza din setari sau din pc la 2.3 oficial. Poti actualiza si neoficial, dar daca nu esti atent la instalare, il poti strica. La neoficial, recomand maxim 2.3.7(Desi exista si versiuni mai noi).

| LTAA a răspuns:

"Android OS, v2.2 (Froyo), upgradable to v2.3 (Gingerbread)" (GSMArena).

Actualizeaza din setari la 2.3 (update oficial), iar daca nu te multumeste, poti incerca un custom ROM (se mai spune root), dar risti sa pierzi garantia.