| Alexandru_Pruteanu_1989 a întrebat:

Am un Nokia C5 si am primit eroarea "Remove memory card and press ok "! Dupa asta nu imi mai citeste cardul indiferent daca il scot si il bag la loc.Multumesc

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Incearca sa-l conectezi la calculator printr-un "card reader". Daca il vezi, salveaza ce ai pe el si formateaza-l.
Daca nu, s-a ars. Se mai intampla.

| Siyah a răspuns:

Daca ai ceva important pe el... caut un soft gen Recuva si incearca sa recuperezei datele de pe el, apoi formateaza-l. Daca nu, format direct.

| Alexandru_Pruteanu_1989 explică:

Daca scot cardul si il bag la loc imi vede melodiile dupa care da tel eroarea remove memory card and press ok.