| Bogdanovici24 a întrebat:

Salutare.Va rog sa ma ajutati cat mai repede posibil.Am urmatoarea problema: am un telefon Allview H2 Qubo recent achizitionat in care am introdus un memory card de 4 GB, acest memory card a fost tot timpul in telefon.Azi faceam cateva poze iar cand voiam sa le vad pe memory card imi dadea eroarea"fisier corupt, nu se poate previzuliza"(ceva de genu era eroarea). Acuma telefonul nu imi mai citeste memory cardul cu toate ca am incercat sa-l scot si sa-l reintroduc in telefon de mai multe ori+ca am restartat telefonul de vreo 10 ori.Rog un raspuns cat mai eficient din partea voastra.Multumesc!happy

14 răspunsuri:
| Cr1st1ii a răspuns:

Daca nu ai date importante pe card, formateaza cardul.

| Bogdanovici24 explică (pentru Cr1st1ii):

Imi spui te rog cum?

| Cr1st1ii a răspuns:

Intri la setari>stocare>stergeti cardul sd

| Bogdanovici24 explică (pentru Cr1st1ii):

La SD CARD imi scrie: SD card inexistent! Ce sa fac?

| Cr1st1ii a răspuns:

Ai reusit?

| Cr1st1ii a răspuns:

Stingi telefonul, scoti cardul, il stergi, eu stiu mai sufli telefonul sa nu esiste urme de praf sau ceva de genul asta si il reintroduci in telefon, dupa care il aprinzi.

| Bogdanovici24 explică (pentru Cr1st1ii):

Am incercat dar fara niciun efect! Alte solutii?

| Cr1st1ii a răspuns:

Altceva chiar nu stiu ce sa zic... pur si simplu tie nici nu ti-l vede dic cate inteleg eu.

| Bogdanovici24 explică (pentru Cr1st1ii):

Nu,nu mi-l vede! Si ma streseaza faptul ca nu am facut nimic cu el ca sa zis ca s-a deteriorat sau orice alt defect care poate survenisad

| Cr1st1ii a răspuns:

Mda. imi pare rau ca nu am reusit sa te ajut. scuze

| Bogdanovici24 explică (pentru Cr1st1ii):

Acum 2 zile mi-am resetat telefonul fiindca mi-am uitat parola de la mesaje, nu poate fi cauza problemei?

| Cr1st1ii a răspuns:

Nu prea cred, si eu am facut resetarea de cel putin 7 ori si nu a patit nimic.

| Aleeee999 a răspuns:

Nu merge sa-l formatezi in laptop? Cum se comporta Allview-ul? astazi mi l-am comandat si eu si de abia astept sa ajunga :-D

| Bogdanovici24 explică (pentru Aleeee999):

L-am formatat pe un S2, s-a rezolvat problema.Eu sunt foarte multumit de el, imi place cum se misca, totusi este quad-core si se vede diferenta.Camera parca nu se ridica la nivelul asteptarii pentru o camera de 5 MP, dar in total eu sunt foarte multumit de el.L-am scapat de 2 ori insa nu s-a intamplat nimic(crapatura/fisura nimic).Sa ai noroc la el!happy