| andypk a întrebat:

Am un Samsung Galaxy s6 edge si l-am scapat in apa. Cand l-am scos nu imi mai mergea butonul de blocare si Home, dupa s-a stins si s-a aprins ledul de incarcare in albastru foarte puternic (normal trebuia verde). Va rog spuneti ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.In legatura cu Samsung S6 cazut in apa. Urgent trebuie sa ajungi cu aparatul la un service gsm pentru al curata in cuva cu ultrasunete.Si asa sansele sa il repari sunt foarte mici. Daca esti din Bucuresti incearca sa apelezi la www.servicetelefoane.ro
daca nu la uun service de la tine din localitate.Nu il lasa asa chiar daca se aprinde oxidul lucreaza in continuare asupra componentelor din telefon in timp stricandu-l iremediabil.

1 răspuns:
| Briana0201 a răspuns:

Iti sugerez sa il duci la reparat, chiar nu pot sa imi dau seama ce ar putea avea. Scuze...