| SkaterProFY a întrebat:

Salut, am un Samsung Galaxy Xcover cu android 2.3.6 si vreau sa instalez un android mai bun, adica android 3.0. Se poate acest lucru? Daca da, va rog foarte mult spuneti-mi cum fac acest lucru,sau dati-mi un link.
Multumesc mult, primul raspuns bun are funda!

Răspuns Câştigător
| bushyalex a răspuns:

Daca stii engleza uite aici:http://forum.xda-developers.com/......search.php

eu am un Samsung fit si am incercat toate softurile posibile de aici pentru el, nu imi place stock...
trebuie sa descarci clockwork mod recovery pe pc si prin usb sa faci root la telefon (poti strica telefonul daca nu esti atent)
dupa care descarci ce rom(android) vrei intri in recovery mod si dai install(aici nu poti sa il stici nici daca nu e rom-ul bun).
in plus cu custom roms poti da si over clock la procesor etc

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Teoretic se poate, practic s-ar putea să NU vezi vreo îmbunătăţire efectivă sau să "sacadeze" unele aplicaţii ( după resoftare )...

| bushyalex a răspuns (pentru bursuc001):

Nu este adevarat chiar se simte si pe langa romul stock poti instala mai multe aplicatii de pe google play, etc si in plus scapi de limitarile alea tampite si programe care nu le folosesti.