| rNe a întrebat:

Am un Samsung GT-S5229(Star 3)si i-am repus softul la un GSM din oras si acum nu mai am aplicatia Samsung Kies si la IM nu mai am yahoo messenger si pe net nu le gasesc! Telefonul l-am luat la mana a 2 si nu stiu de unde sa iau acum aplicatiile inapoi, cine ma poate ajuta? Va rog! Este urgent! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| ciupitumariusionut1234 a răspuns:

1.Trebuie sa ai o conexiune la internet(de preferat Wifi sau 3G)
2.In meniu ai aplicatia''Magazin Play''(pentru versiuni de soft noi) sau ''Android Market''(pentru versiuni de soft mai vechi)
3.Deschizi aplicatia ''Magazin Play'' sau ''Android Market''
4. Dupa ce ai deschis aplicatia, iti vor aparea mai multe meniuri de selectare(jocuri, alegerea editorului, etc).Tu vei selecta optiunea de cautare(in coltul din dreapta_sus se afla o lupa).
5.In caseta de cautare scrii:Yahoo messenger----selectezi Yahoo messenger----apoi in dreapta sus este un buton ''Instalati''(dai pe el)-----iti va aparea alta fereastra cu un buton''Acceptati si descarcati''(dai pe el)-----apoi astepti pana se descarca si se instaleaza.
Pentru aplicatia Samsung Kies accesezi link-ul urmator http://www.mediafire.com/? i442lkg6vd87rr3 de pe PC----descarci aplicatia si o dezarhivezi----apoi o transferi prin cablul de date pe cardul telefonului-----o instalezi si gata.
Sper sa iti fie de folos instructiunile. Daca nu ai aici id meu marius_ciupitu69@yahoo.com pentru mai multe detalii.Bafta