| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un Samsung s 5230 si si nu mai merge touchscreen-ul, butoanele merg dar touchscreen-ul nu merge deloc. Cam cat ar costa sa-l repar? si macar se merita?

5 răspunsuri:
| alexy19a a răspuns:

Despre mine ar merita, pentru ca daca e vorba sa iti duci telefonul la o agentie si sa ti-l repare te-ar cost intre 70-150 de lei.
Eu zic ca merita pentru ca un telefon nou costa mai multe cu 300-400 de lei, asa ca mai bine e sa iti repari touchscreen-ul.

| bushyalex a răspuns:

Http://www.gsmnet.ro/......nal--18274

uite aici 17 lei touch si mai dai un 20 de lei sa til puna daca nu te pricepi

| anonim555344 a răspuns:

Ba ttelefonu costa 150 de lei si reparatui vreo 100 de lei deci nu merita al cui i telefonul si nou ii vreo 250 lei si la mana dou i 150 lei mu merita troaca

| IceMercurial a răspuns:

Fix asta mi s-a intamplat si mie acum 2 saptamani. Eu zic ca nu merita sa ti-l repari. toata reparatia ar costa in jur de 250-300 lei, deci te apropi foarte tare de pretul telefonului cumparat nou. eu zic sa iti stangi ceva banuti si sa cumperi unul mai performantwinking

| anonim_4396 explică (pentru IceMercurial):

250-300 de LEI? laughing frate e 5230 nu e galaxy laughing
daca e asa acum il arunc laughing pe bune, eu nici macar nu tin la telefoane nici 200 de lei nu as da pe unul happy nu se merita odata si odata se strica sau il pierzi etc... parerea mea