| iulianutzu82 a întrebat:

Am un telefon cu Android si de fiecare data cand ii dau restart si nu numai, imi intra un rahat de aplicatie numita air launcher lite si imi schimba total meniul si tot la telefon.Cum dracu s-o elimin de tot? De dezinstalat o dezinstalez mereu dar, se actualizeaza in continuare. Ajutorrrr! Funda imediat

Răspuns Câştigător
| WxRo a răspuns:

Intri in nova launcher si te duci la Select default home iar acolo selectezi launcherul default. Iar apoi nova se scoate foarte usor.

9 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Pfff, e un virus.
Un virus care e tot mai faimos pe google play.
Incearca sa-ti scoti un antivirus pe telefonul, si da-i un scan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limbaj de un om matur. Ai demonstrat cat poti fi de inteligent.
Somn usor. Ne vedem maine la gradinita.

| WxRo a răspuns:

Intri in magazinul play si instalezi nova launcher de aici :
https://play.google.com/......ps/details
Deschizi nova launcher si undeva mai jos in setari o sa ai : Select default home.
Acolo selectezi ori nova ori launcherul default al telefonului dar nu air launcher lite.
Dai restart si abia apoi o sa poti sa stergi air launcher lite.Il stergi ori tinand apasat pe iconita lui ori din settings - apps

| iulianutzu82 explică (pentru WxRo):

Am facut cum mi-ai spus si vad ca merge...sa speram ca nu o sa mai fie probleme dar, nu cred ca deacum o sa se bage nova launcher cum se baga air launcher lite in locul launcher-ului original.

| iulianutzu82 explică (pentru WxRo):

Omule....multumesc mult!

| WxRo a răspuns (pentru iulianutzu82):

Cu placere happy

| WxRo a răspuns (pentru iulianutzu82):

Intri in nova launcher si te duci la Select default home iar acolo selectezi launcherul default. Iar apoi nova se scoate foarte usor.

| Ionut621 a răspuns:

Ce urat vorbesti, ce s-ar intampla daca ar afla mama ta ca vorbesti asa? Si de unde ai tu aceasta aplicatie, de ce ai instalat-o? Macar pe viitor sa stii sa numai instalezi orice.
Ii dai restart la sistem.

| iulianutzu82 explică (pentru Ionut621):

Nu te uita la poza de la profil caci te duci in eroare. Stai linistit ca sunt cu mult mai mare decat tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iulianutzu82):

Numele spune tot! laughing
Un om matur nu vorbeste asa vulgar, are si el momentele sale de stres, dar nu sunt multe.