| MrCristian a întrebat:

am un telefon Nokia 710 lumia si cand vorbesc cu cineva ecranul mereu e negru.Ce trebuie sa fac ca ecranul sa lumineze.Ca nici sa inchid apelul nu ma lasa.

Răspuns Câştigător
| SkrilleX911 a răspuns:

Salut! La unele telefoane ( mai ales pe cele Android) sunt pusi senzori de proximitate ( atunci cand suni/te suna cineva si pui telefonul la ureche se inchide), s-ar putea sa se fi stricat acel senzor pentru ca daca functiona normal, atunci cand luai telefonul de la ureche, trebuia sa se deschida.
Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| DnimeniD a răspuns:

Dul la reparat