| Alin15022000 a întrebat:

Salut, am un telefon Samsung galaxy a40, de vreo două luni, si a fost un timp in care telefonul imi comunica printr-o notificare ca a fost detectata umiditate in portul usb si nu se poate încarca, câteodată disparea acea notificare si cand il puneam la încărcat cu încărcătorul lui original cu incarcare rapidă el nu se încarcă! Dar daca schimbam capul de încărcător se încarcă! Iar dupa un timp am scăpat definitiv de acea notificare cu umiditate, dar cand il conectez la încărcatorul lui original tot primesc o avertizare ca cand cablul USB OTG este conectat bateria telefonului va fi descărcată si da deconectez cablul usb pentru economisire!
Dar cand ii pun alt cap de încărcător la usb se incarca dar desigur ca nu se încarcă la fel de rapid. Ce se întâmplă? Cum remediez problema?,

2 răspunsuri:
| TheMadKing a răspuns:

Cumperi alt incarcator.

| Navagio a răspuns:

Ii dai restart forțat si il bagi la încărcat in timp ce se reseteaza