| MaximSpeed a întrebat:

Salut am un zte blade 2 cu procesor 1, 3 quad core, ram 1gb, memorie interna 4gb, android 4.4.2 kit cat, camera 8mp (face poze cam naspa si memoria e cam slaba) as vrea sa imi spuneti daca merita sa il dau pe un Samsung galaxy s2, daca trebuie sa mai dau eu ceva sa eu, astept parerile, dau funda.

6 răspunsuri:
| Ghostplayer a răspuns:

Salut! Da se merita sa il dai pe galaxy S2 dar mai trebuie tu sa dai vreo 100lei diferenta...

| Jipa95 a răspuns:

De ce l-ai schimba cu un telefon un pic mai slabut? s2-ul este ceva mai ok in camera foto si display, dar dar atat. Stiu ca memoria interna este mai mica, dar se rezolva cu un card micro sd.
Acum nu ai specificat daca este s2 simplu, sau s2 plus, care este ceva mai performant. Aici da se merita sa-ti dai zte-ul pe s2 plus, si o diferenta de bani de vreo 100-200 lei, depinde si in ce stare se prezinta.

Bft!

| Transofit a răspuns:

Nu, nu se merita! Samsung Galaxy S2 a fost lansat la mijlocul anului 2011, acum 3 ani, are Androod 2.3.6 fara actualizaria 4.0/4.1 singurul plus este ca vine cu 16 gb memorie interna, are un procesor 1, 2 dual core care e deja invechit. Camera este de-o calitate buna atat pe spate cat si pe fata. Eventual un S2 Plus, daca chiar iti doresti dar acolo s-ar putea sa mai scoti niste lei din buzunar.

| Jipa95 a răspuns (pentru Transofit):

La intrebarea anterioara pusa de el ai spus ca nu se merita, iar acum ca poate s2 plus. Can le lauzi, cand le scuipi.

| MaximSpeed explică:

S2 sumplu, eu ma tem de zte sa nu se defecteze

| MaximSpeed explică:

S2 Simplu