| extasycash a întrebat:

Am virusi pe un card sd si nu as vrea sa il bag asa pe telefon, nu vreau sa am probleme..Intrebarea mea este, cum sa fac sa il curat de virusi? in aplicatiile pentru android n-am incredere, am avast pe laptop dar nu reusesc sa il scanez conectat cu cablul de date, doar l-am formatat.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca l-ai formatat s-a rezolvat. Prin formatare cardul se sterge complet. Uite si un program care garanteaza stergerea completa: https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il bagi intr-un adaptor pentru laptop. Si adaptorul cu tot cu card-ul il bagi in laptop bineinteles.Te duci la My computer si ar trebui sa vezi cardul.dai click dreapta pe el apoi pe format. Dupa formatare cardul va fi gol golut ca si cum abia l-ai cumparat. fara virusi, fara nimic in el. Asta-i cea mai sigura modalitate de a scapa de un card virusat.