| Bihorean_Alex_1984 a întrebat:

Aplicatia "Find my iPhone" nu imi gaseste telefonul, spune ca este "offline". Am incercat sa rulez aplicatia atat din telefon cat si din browser din contul de iCloud, dar primesc acelasi rezultat. Ce pot sa fac sa rezolv problema?
Multumesc.

5 răspunsuri:
| NewLifeGaming a răspuns:

Inseamna ca Telefonul ori e pe mod avion...ori e scoasa bateria din el.
Sau poate nu e pornit trackerul la telefon!

Nu o sa poata fi detectat decat cand v-a reveni semnalul.

| Bihorean_Alex_1984 explică (pentru NewLifeGaming):

Salut! Am citit raspunsul tau, dar nu e vorba de asa ceva... poate trebuia sa mentionez si ca telefonul este pornit, adica eu il folosesc zi de zi. Eu l-am cumparat anul trecut de la Orange, nu a fost blocat niciodata, l-am avut doar eu. Chiar si acest mesaj il scriu de pe telefonul in cauza.

| NewLifeGaming a răspuns (pentru Bihorean_Alex_1984):

Daca l-ai luat anul trecut inca ar trebui sa mai ai garantie pe el. Mergi la Orange si spui ca nu iti poti detecta telefonul. Si ar trebui sa remedieze ei problema... poate are probleme de soft..versiunea Iosului sau android. Du-te la ei daca mai ai garantie! happy

| Bihorean_Alex_1984 explică (pentru NewLifeGaming):

Mai am garantie pana anul viitor. Intre timp am facut upgrade la ios 8 si s-a rezolvat de la sine problema. Oricum, iti multumesc pentru ajutor.

| NewLifeGaming a răspuns (pentru Bihorean_Alex_1984):

Oricand!
Daca pot ajuta incerc! happy