| literallythesamebruh a întrebat:

Salut! Aș dori un sfat legat de ce telefon să achiziționez. Ce credeți că ar merita? Un IPhone second-hand sau un Android nou? Sunt obișnuit cu ambele, dar nu știu care din ele ar merita banii.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RxTx a răspuns:

Mie imi place Nokia 3310. Dar acum oamenii vor sa bată și cuie cu telefonul
Așa că dacă ești un om care sparge des trlefonul si te-ai saturat sa se tot pargă
Iti recomand
Utok Dorel 4

https://www.emag.ro/......D5R4VYBBM/

Costa 900 lei noi cu factura si garanție

Si daca in 30 de zile reușești să îl strici chiar dacă îl aurinci de la etajul 7
În apă fierbinte care clocotește
Chiar dacă cade pe asfalt ciment
Indiferent ce ii faci
Iti înapoiază banii

Are 2 sim-uri și tot ceea ce îți poti dori de la un smartphone

Plus ca este fabricat in Romania

Asta înseamnă ca oferi de munca unor români

Răspuns utilizator avertizat
| RxTx a răspuns:

Nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Android

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Android nou-nouț.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Auzi, spune si un buget totusi. Dar in general pentru telefoane ieftine as merge clar pe un android nou. Ai garantie si majoritatea is chiar ok cu baterie gigantica. De vorbim de sume mai mari (3000 sau mai mult) as lua un iphone de pe flip.ro ca nou. Nu m-as complica cu OLX. Eu cu o amica am comandat fiecare de pe Flip.ro ( eu iphone 13 pro si ea 13 simplu) ca noi si litelarmente sunt ca noi.

| OmBanal33 a răspuns:

Depinde de buget si depinde de ce modele de telefoane, daca este sa dau un raspuns cu ochii inchisi as raspunde iphone, pentru fluiditatea ios-ului si pentru suportul indelungat...
Dar acesta este un raspuns general, nu iti pot da mai multe argumente decat daca spui modelele de telefoane.

| proserpina22 a răspuns:

Andoid. Am avut unul și după 3 ani bateria mergea perfect, dar și telefonul în sine. Am avut și Iphone și după 7 luni mi se desprindea ecranul cu totul, se bloca mereu și bateria îmi făcea foarte multe fițe. Plus că orice piesă de schimb la Iphone este foarte scumpă, trebuie să ai bani mulți la el mereu dacă ți se strică căștile, încărcătorul sau doamne fere' ecranul (o colegă a dat pe el 8 milioane la reparație).

| Irina1030 a răspuns:

Eu mi am cumparat de pe acest site: https://www.googleadservices.com/......agead/aclk
, un iphone x cu 256GB in conditie „buna" la un pret foarte bun. acesta prezenta cateva zgarieturi pe ecran. in rest telefonul este perfect functional plus ca a venit cu sanatatea bateriei 100%. il am de un an de zile si functioneaza perfect iar bateria a ramas la acelasi procent. sper ca te am ajutat:3