| Mihai200009 a întrebat:

Salut, as putea localiza un telefon cu imei-ul lui?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ca sa nu te localizeze sunt metode sa nu te prinda nici dracu niciodata.
Te localizeaza in sensul ca stie ca ai acelasi telefon indiferent de ce cartele schimbi, da, dupa imei.
Localizeaza aproximativ, dar ca sa afle exact, afla cu cine ai vorbit, cei din lista si se duce la aia si te afla imediat cine esti.
Zic ca idee doar.

| JicaContra a răspuns:

NU, NUMAI politia poate face asta, cel putin folosind numai imei-ul, si merge cu orice telefon, smart sau nu

ca tu sa ii faci track, trebuie sa ii instalez o aplicatie in telefon

Bula
| Bula a răspuns:

Da.

| Mihai200009 explică (pentru Mosotti):

Am nevoie pentru ca mi-am luat o teapa pe olx.

| Mihai200009 explică (pentru JicaContra):

Daca politia poate e bine, de ei am nevoie

| Mosotti a răspuns (pentru Mihai200009):

Nu poate, daca ala s-a asigurat, a scapat. Si oricum politia nu prea se baga la asta.

| JicaContra a răspuns (pentru Mihai200009):

Da, numai politia poate, dar sunt solutii pe care nu o sa le postez aici ca sa scapi si de politie, dar tipul trebuie sa fie tare, dar, de putut se poate, cum a scris si Mosotti