| Anonymous1997 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum pot activa setarile de internet pentru Iphone 4s..Am deja internet de la onrage...Si desi am citit multe tutoriale eu numi pot gasi acel APn..Cine ma poate ajuta mai explicit FUNDAAA:X

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Setarile de internet pe telefoanele iPhone achizitionate din reteaua Orange se efectueaza automat in momentul in care telefonul se conecteaza la un calculator pe care exista instalata aplicatia iTunes si se efectueaza o sincronizare din aceasta aplicatie.

La unele variante de software, pentru telefoanele achizitionate de la alti operatori, este posibila si setarea manuala pe calea: Settings -> General -> Network -> Cellular data network -> APN net

Practic la telefoanele care nu au in meniu Cellular data network, setarile se obtin prin sincronizarea cu aplicatia iTunes.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Alexandru5398 a răspuns:

Pai ii suni pe cei de la Orange si ii rogi sa iti dea toate setarile pe mail. Eu asa am facut la iphone 4, si eram tot la Orangewinking. Funda?