| boss97 a întrebat:

Salut.As vrea sa trimit un telefon defect care nu se mai aprinde deloc (Allview A5 Smiley) la service.L-am cumparat de pe cel.ro si dupa 3 luni nu se mai aprinde.Am facut 7 cereri de primire in service si nu am primit nici un raspuns...Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Exista ANPC-ul!
http://www.anpc.gov.ro/....../index.php

3 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

In rezultatele cautarilor pe Google dupa termenii: "reclamatii celro", ei ocupa cele mai multe locuri. Inainte de a cumpara online, cel mai bine ar fi sa fie verificati cu formula RECLAMATII DESPRE bla, bla, bla. Astfel vei afla cine sunt.

| boss97 explică (pentru alessia5158):

Si daca ii reclam la ANPC eu ce voi avea de castigat? Ce se va intampla dupa aceea?

| alessia5158 a răspuns (pentru boss97):

Ti-l vor repara, daca defectul aparatului nu-ti poate fi imputat.Din cate inteleg, telefonul se afla in perioada de garantie.