| AndyParaDOX a întrebat:

Ati auzit de un program cu care se pot face jocuri? Dar unul care te invata cum sa il folosesti! Dar nu un joc de alea ca pe miniclip (jafuri). Unul gen GTA, WOW, AVA etc.

1 răspuns:
| fansollo22 a răspuns:

Pentru a face un joc gen "WOW, GTA" trebuie sa inveti limbaje de programare cum ar fi C++ sau poti cumpara un program numit Game Maker (veriunea free faci doar jocuri 2d) si exista tutoriale pas cu pas pe net cum sa le faci.Tot ce iti trebuie este cunostinte minime de C++, talent la desen, si vreo 10-15$ pentru program.Sa sti ca singur nu cred ca o sa termini un joc asa de repede.Ma refer sa nu crezi ca il termini in 2-3 saptamani. Poate dura si 2 ani daca lucrezi singur la un astfel de joc. Sper ca te-am ajuta.Bafta.