| Alecsandriii a întrebat:

Salut ba, am o intrebare care vine din categoria telefoanelor, sa se bage cine stie
Care telefon dintre :
-OnePlus 3/3t
-ASUS ZenFone 3 ZE552KL
-Allview X3 Soul Pro
Vreau sa alegeti cel mai bun de aici, si la rezultatul pe care l-ati ales vreau sa ii dati cateva pro si contra obiectii

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Prima data am comparat ce le 2 telefoane OnePlus 3/3t ca sa aleg unul din ele; si am facut asta aici: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7995&idPhone2=8416 si am ales 3T.

Apoi 3T l-am cumparat cu Asus Zenfone 3 ZE552KL aici: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8106&idPhone2=8416& si am ales tot 3T, chiar daca Asus are procesor octacore(este mai slab la camera secondara, la baterie si la memoria ram).

In continuare am comrata 3T aici: http://www.gsmarena.com/......mpare.php3 cu Allview X3 Soul Pro. Acesta de pe urma s-a dovedit mai slab la camera secondara, protectia ecranului, memoria ram, baterie, wireless.

Aici le poti vedea pe toate 3: http://www.gsmarena.com/compare.php3? idPhone1=8416&idPhone2=8001&idPhone3=8106

OnePlus3T a iesit invingator.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ba, aia-s telefoane? Ia-ti iPhone 8! Pot sa te pui pa lista.

| Alecsandriii explică (pentru Bula):

Vorbesc serios... doar unu din alea, daca nu stii ce pot face nu te amesteca. astea au locul 2 si 3 sau 1 si 3 daca nu ma insel, in Benchmark din December 2016

| DenisIonut01 a răspuns:

Allview pica din start frate!

Cu cea mai mare incredere poti alege Oneplus 3T, a doua varianta ar fi Oneplus 3 si ultima Asus zenfone 3.

de ce?: pentru ca oneplus 3t are 6gb ram chiar daca procesorul e quad-core si nu octa cum e la Asus, e ok pentru ca are 6gb ram nu 4 cum are Asus. Are ecran amoled ceea ce inseamna culorii mai vii si o economisire mai buna a bateriei pe culoarea negru. Eu as merge pe Oaneplus 3/3T

aici ai si o comparatie intre cele doua: http://www.phonemore.com/......gb/4495385

tu decizi ce iti place!
acum am vazut ca deja ai ales un raspuns insa nu conteaza caci e un raspuns bun, raspunsul meu doar confirma de a spus colegul

| Solerado323 a răspuns:

Salut. Eu ţi'aș recomanda OnePlus3T.
Este un telefon nou, care oferă foarte mult la un preţ relativ mic, în comparaţie cu marile branduri.
Faţă de cele menţionate de tine mai sus, un plus este bateria, de 3400mAh plus funcţia Dash Charge. Un alt plus este memoria RAM de 6GB, care este mai mult decât sufiecientă.
Și un alt fapt de menţionat este camera foto, care este de 16MP, atât cea principală, cât și cea secundară.

Eu aș cumpăra acest telefon dacă aș avea în acest moment banii pe masă.
Plus că, în opinia mea, acest telefon este în momentul de faţă în Top 5, fiind peste Samsung S7 Edge.

| Yaloomano a răspuns:

-Allview X3 Soul Pro pentru ca are un procesor mult mai performant decât celelalte telefoane, bateria e destul de ok, spațiul este foarte acceptabil iar camera ajunge parca la 4k... dacă nu ma înșel, iar partea proasta e ca are geam de sticla pe spate...este o fableta ca dimensiune și este greu.Eu chiar am telul și chiar este foarte bunhappy sper ca te am ajutat, iar restul nu mi se par destul de ok